طرز تهیه چای ترش (چای قرمز مکی)

روش اول طرز تهیه چای ترش گرم

زمان مورد نیاز: 3 دقیقه.

 1. قدم اول

  آب جوش را آماده کنید.

 2. قدم دوم

  به ازای هر نفر دو تا چهار گرم چای ترش بریزید.

 3. قدم سوم

  چای را به مدت 3 الی 5 دقیقه دم کنید.

 4. قدم چهارم

  چای را صاف کنید و در فنجان بریزید.

 5. قدم پنجم

  در صورت تمایل شیرین کننده اضافه و نوش جان کنید.

طرز تهیه دم کرده چای ترش

مقدار دو فنجان گل خشک این نوع چای را بشویید و با سه‌ چهارم فنجان شکر و هشت فنجان آب در حرارت بالا قرار دهید تا بجوشد، پس از جوش آمدن آب، درب ظرف را گذاشته و آن را با حرارت ملایم به مدت 15 دقیقه‌ی دیگر بجوشانید؛ سپس شعله را خاموش کرده چای را از صافی بگذرانید و هنگام مصرف، چای را هم بزنید.
در حالتی دیگر می‌توانید بنا به مقدار موردنیازتان آب را جوش آورده و درون قوری بریزید و چای مذکور را به مقدار مطلوبتان به آن اضافه کرده و پس از 5 دقیقه تفاله‌های چای را از آن خارج کرده، چای را از صافی گذرانده و همراه با افزودنی‌های دیگر میل کنید.

طرز تهیه چای ترش سرد

این نوع از چای، به چای ترش جامائیکا نیز معروف است.

حدود 15 تا 20 گرم از این چای را با افزودنی دلخواهتان داخل پارچِ بزرگ آب سرد بریزید و 12 ساعت در یخچال نگه داشته و سپس با یا بدون شیرین‌کننده‌ها میل فرمایید.
توضیح این نکته ضروری است که انواع بسیار زیادی از روش‌های تهیه و دم کردن این نوع از چای رایج است که انتخاب هریک از آن‌ها بیش‌تر به سلیقه‌ی شخصی افراد بستگی دارد، شما می‌توانید هریک از آن‌ها را که بیش‌تر می‌پسندید؛ با تجربه کردن انتخاب کنید.

افزودنی‌های مناسب برای تهیه چای ترش

ازآن‌جایی‌که طعم این چای تا حدی شبیه به زغال‌اخته است؛ در صورت تمایل می‌توانید آن را با شکر یا عسل طبیعی تا حدی شیرین کنید. ازجمله افزودنی‌های مناسب دیگر برای این نوع از چای، می‌توان به زنجبیل، جوز هندی، دارچین، میخک، لیمو، پرتقال و برگ نعناع نیز اشاره کرد.

موارد منع مصرف چای ترش

اگر به طور روزانه از دارو برای بیماری خاصی استفاده میکنید برای تهیه چای ترش و مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید. افراد مبتلا به دیابت یا کسانی که داروهای فشار خون مصرف میکنند باید میزان قند خون و فشار خون خود را هنگام مصرف چای هیبیسکاس بررسی كنند. این نوشیدنی ممکن است میزان قند خون یا فشار خون را کاهش دهد. افراد دارای فشارخون کم، بانوان باردار و افراد دارای حساسیت، نباید از این چای استفاده کنند.

شما می توانید بهترین خریدها را در فروشگاه اینترنتی ویتابن با تخفیف مناسب خرید نمایید

برای بازدید از فروشگاه ویتابن کلیک کنید

vitabon
ارسال دیدگاه