7 نکته کلیدی که بهتر در تزیین میز جلو مبلی رعایت کنید

تزیین میز جلو مبلی با 7 نکته کلیدی و مهمی که باید رعایت کنید!

تا به حال از خودتان پرسیده اید که پشتِ دیزاینِ یک میز جلو مبلی زیبا، چه رازهایی پنهان است؟ یا این که طراحان داخلی حرفه ای از چه نکات و ترفندهایی برای تزیین میز جلو مبلی استفاده می کنند؟

در واقع اهمیت و دقت بالا من و شما و هر خانم با سلیقه ایرانی دیگری به تک تک اجزای دکوراسیون منزلمان، باعث می شود که از دیزاین این میز کوچک نیز غافل نباشیم و به دنبال پاسخ مناسبی برای سوالات بالا بگردیم.

در تزیین میز جلو مبلی از چه نکاتی برای تزیین میز جلو مبلی منزلمان استفاده کنیم؟

1. برای تزیین میز جلو مبلی، یک دکوری را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید!

تزیین میز جلو مبلی مانند دکور اصولی هر اتاقی از خانه، نیاز به نقطه کانونی دارد. با توجه به این موضوع، شما باید مانند تصویر زیر، یک دکوری که از نظر شکل و ظاهر بسیار زیبا و یا متفاوت است را روی میز جلوی مبل منزلتان قرار دهید تا توجه هر شخصی را به خود جلب کند.

نکته: نقطه کانونی میز نشیمن منزلتان، می تواند شاخه های زیبایی از گل مورد علاقتان، سوغاتی از یک سفر خاطره انگیز و یا یادگاری خاص از دوستان و آشنایتان باشد. پس پیشنهاد می کنم به سلیقه و علاقه خودتان رجوع کنید و دکوری خاصی که بسیار دوستش دارید را انتخاب کنید.

2. میز جلو مبلی را شلوغ و در هم ریخته نکنید!

توجه داشته باشید که سطح شلوغ و در هم ریخته میز جلو مبلی، جلوه بدی به دکوراسیون نشیمن خانتان می دهد و انرژی مثبت در آن را از بین می برد. علاوه بر آن، این میز باید فضای کافی برای قرار دادن وسایل پذیرایی در دورهمی ها و مهمانی های خودمانی را نیز داشته باشد. بنابراین بیش از حد آن را پر از دکوری و تزئینات نکنید و همیشه آن را مرتب و منظم نگه دارید.

نکته: پیشنهاد می کنم برای مرتب نگه داشتن سطح این میز، یک سینی مخصوص و زیبا تهیه کنید و برخی دکوریجات و وسایل پذیرایی را درون آن قرار دهید.

شما می توانيد بهترين خرید اینترنتی و آنلاین را با تخفيف بسيار خوب از ويتابن تهيه نماييد

3. دکوری ها را بر اساس شکل هندسی میز جلو مبلی که دارید، انتخاب کنید!

یکی از مهم ترین نکاتی که در تزیین میز جلو مبلی باید در نظر داشته باشید، هارمونی و هماهنگی بین شکل هندسی میز و دکوریجات روی آن است. پس با توجه به این موضوع مانند تصاویر زیر، برخی از دکوریجات را مشابه با شکل میز نشیمن منزلتان انتخاب کنید.

4. هارمونی با مبلمان و وسایل دیگر را فراموش نکنید!

توجه داشته باشید که عناصر روی میز جلوی مبل، از دیگر وسایل و مبلمان اتاق نشیمن یا پذیراییتان جدا نیستند و طبق اصول دکوراسیون داخلی، باید بین آن ها نیز هارمونی وجود داشته باشد. پس مانند نشیمن زیر، یک یا دو عدد از آن ها را به رنگ و یا طرح مشابه یکی از مبلمان و وسایل دیگر انتخاب کنید.

5. تناسب را بین اندازه میز جلو مبلی و بزرگ ترین دکوری رعایت کنید!

یکی از مهم ترین نکات دیگری که در تزیین میز جلو مبلی باید رعایت کنید، تناسب بین اندازه میز و بزرگ ترین دکوری روی آن است. در واقع این دکوری، نه آن چنان باید بزرگ باشد که سطح زیادی از میز را پوشش دهد و نه آن چنان کوچک باشد که روی میز گم شود.

نکته: همچنین در نظر داشته باشید که ارتفاع وسایل روی میز نباید به قدری باشد که دید شما و اعضای دیگر را برای تماشای تلوزیون و دیدن مهمانانتان مختل کند.

6. با توجه به شکل میز جلو مبلی منزلتان، نحوه چیدمان روی آن را تعیین کنید!

توجه داشته باشید که شکل میز جلو مبلی بر نحوه چیدمان و قرار گرفتن وسایل و دکوری ها تاثیر دارد که در ادامه روش های آن ها را برای میزهای مستطیلی، مربعی و گرد توضیح خواهم داد:
– نحوه چیدمان وسایل روی میز جلو مبلی مستطیلی:

اگر میز مستطیلی کوچکی دارید، مانند نشیمن زیر می توانید دکوری ها را به دو گروه تقسیم کنید و در دو طرف میز چیدمان کنید.

– نحوه چیدمان وسایل روی میز جلو مبلی مربعی:

برای چیدمان و تزیین میز مربعی بزرگ، میز را به چهار بخش مساوی تقسیم کنید و وسایل را در آن بخش ها چیدمان کنید.

7. برای تزیین میز جلوی مبل، ریتم ایجاد کنید!

یکی از ترفندهای دیگرِ طراحان داخلی برای ایجاد جذابیت و زیبایی در دکوراسیون، ایجاد ریتم با تکرار وسایل کوچک و بزرگ و یا کوتاه و بلند در آن است. برای این کار پیشنهاد می کنم یکی از تزئینات روی میز، مانند، کتاب، شمع و یا هر چیز دیگری را به شکل های زیر، روی میز چیدمان کنید.

 

نکته: از آن جا که وسایل طبقه زیر میز شیشه ای به راحتی دیده می شوند، آن را نیز با دکوری های زیبا و با توجه به نکات بالا، چیدمان کنید.

شما می توانید بهترین خرید ها را در فروشگاه اینترنتی ویتابن با تخفیف مناسب خرید نمایید

براری بازدید از فروشگاه ویتابن کلیک کنید

ارسال به سراسر کشور از طريق پست

 

 

فروشگاه ویتابن
ارسال دیدگاه