نقش ماسک در پیشگیری از کرونا

ماسک؛ موثرترین راه پیشگیری از کرونا

ماسک در صورت استفاده صحیح و مناسب، می‌تواند در صورت ناقل بودن فرد، از بیمار شدن دیگران جلوگیری کند، استفاده از ماسک ضروری‌ترین و موثرترین راه پیشگیری از کروناست.

با توجه به این که برد ذرات ویروس کرونا ممکن است به یک تا دو متر برسد، مهم‌ترین کارکرد ماسک‌ها پیشگیری از ورود قطرات تنفسی و ویروسی از فردی به فرد دیگر است.

استفاده از ماسک و رعایت فاصله مناسب می‌تواند از مبتلا شدن به کرونا و انتقال آن به سایرین تا میزان قابل توجهی بکاهد، ماسک باید به طور کامل دهان و بینی را بپوشاند.

به صورت کلی بیشترین افرادی که باعث انتقال بیماری می‌شوند، افراد علامت‌دار هستند، ولی افراد بدون علامت هم می‌توانند بیماری را به دیگران انتقال دهند.

شما مي توانيد بهترين ماسک را با تخفيف بسيار خوب از ويتابن تهيه نماييد

اگر از فردی که مبتلا به ویروس کووید ۱۹ شده و یا حتی مشکوک به ابتلاست مراقبت می‌کنید، حتما از ماسک استفاده کنید.

کاربرد انواع ماسک‌های مختلف: ماسک‌های N۹۵ و N۹۹ محکم‌ترین نوع ماسک هستند که کاربرد آن بیشتر برای کادر پزشکی است؛ چرا که ذرات بسیار ریز از جمله باکتری‌ها و ویروس‌ها را از خود عبور نمی‌دهند. این ماسک‌ها سایزهای متفاوتی دارند و باید به‌ صورت متناسب برای فرد انتخاب شوند.

ماسک‌های جراحی، نمونه دیگر ماسک‌ها هستند که بیشتر در دسترس هستند و بینی و دهان و چانه را به‌خوبی می‌پوشانند، این ماسک‌ها از خروج ذرات تنفسی و پراکنده شدن آن در صورت بیمار بودن فرد جلوگیری می‌کند. همچنین در صورتی‌ که ویروس‌ها در فضای اطراف شما پراکنده باشند از ورود به سیستم تنفسی شما جلوگیری می‌کند.

با توجه به افزایش شیوع کرونا استفاده از ماسک از ضروری‌ترین راه‌های پیشگیری‌ است،ماسک در صورت استفاده صحیح و مناسب می‌تواند در صورت ناقل بودن شما، از بیمار شدن سایر افراد جلوگیری کند. علاوه بر این در صورتی‌ که مجبور به حضور خارج از خانه هستید از شما در برابر ذرات بیماری‌زا به‌خوبی محافظت می‌کند، پس اگر سلامت خود و جامعه‌تان برایتان مهم است در تمام زمان‌های خروج از قرنطینه از ماسک مناسب استفاده کنید.

اگر ماسک‌های جراحی و یا سه لایه در دسترس ندارید می‌توانید از پارچه‌های نخی به عنوان ماسک برای پیشگیری از انتقال ویروس استفاده کنید.

انتقال هوایی کرونا در اماکن سربسته

مطابق آخرین یافته های علمی درباره ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹، راههای انتقال بر اثر تماس با اشیا، ارتباط نزدیک، بوسیدن، در آغوش گرفتن، دست دادن یا تماس چشم ها با دست آلوده بود و انتقال قطرات تنفسی از طریق عطسه و سرفه است. علاوه بر قطرات تنفسی، آنچه اضافه شده احتمال انتقال از مسیر هوا به خصوص در مکان های شلوغ که افراد مبتلا هستند به خصوص مکانهای سربسته است که امروزه به نوعی از طرف سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده است.

با توجه به دانش کنونی بشر، بهداشت تنفس، استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست ها، ضدعفونی کردن سطوح و اشیایی که مورد تماس هستند، راههای پیشگیری اصلی و موثر در مقابل این بیماری خواهد بود.

فاصله دو متری ایمن است

در کنار استفاده از ماسک و شست وشوی دستها، رعایت فاصله فیزیکی نیز از اصول مهم پیشگیری از کروناست. بخشی از فاصله گذاری اجتماعی یا فاصله گذاری فیزیکی به نوع رفتارها و تصمیم خود افراد و تصمیماتی که ارگانهای مختلف در مدیریت شهری و کشوری، دارند، بستگی دارد. به هر حال توصیه اکید این است که افراد از حضور در تجمات و اجتماعات غیر ضروری خودداری کنند و هر جایی که به ضرورت در فضای باز یا عمومی حضور پیدا می کنند، فاصله حداقل حدود دومتری را البته با استفاده ماسک رعایت کنند.

حضور در اماکن و تجمعات غیر ضروری هم که تکلیفش مشخص است و اساسا توصیه نمی شود اما جاهایی که افراد لاجرم برای تهیه معاش، حضور در محل کار و برای تردد به محل کار ناچار به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هستند که موارد عدم رعایت فاصله گذاری را بیشتر در این وسایل شاهد هستیم، اگر افرادی ناچار به حضور در این مکانها هستند، حتما از ماسک استفاده کنند و حتی المقدور بهداشت تنفس و فاصله گذاری را با افراد دیگر در این مکانها لحاظ کنند.

شما می توانید بهترین ماسک ها را در فروشگاه اینترنتی ویتابن با تخفیف مناسب خرید نمایید

براری بازدید از فروشگاه ویتابن کلیک کنید

ارسال به سراسر کشور از طريق پست

فروشگاه ویتابن
ارسال دیدگاه