موزه تماشاگه زمان در تهران به عنوان نخستین موزه ساعت ایران

مدیریت زمان همان کنترل آگاهانه بر روی زمانی است که صرف فعالیت‌های مشخصی می‌شود، به خصوص به منظور افزایش اثر بخشی و کارایی.در طول تاریخ، زمان و ابعاد مختلف آن، مورد توجه انواع تمدن‌ها بوده و امروزه این توجه بیش از پیش وجود دارد. به گونه‌ای که فناوری‌های نو، محیطی فراهم آورده‌اند که تقریباً در کوتاه مدت می‌توان به اطلاعات بیشماری دسترسی پیدا کرده و کارها را بسیار سریع تر و آسان تر از پیش انجام داد. ما نیز با مدیریت زمان می‌توانم بهره وری شخصی‌‍ خود را افزایش دهیم و از سایرین پیشی بگیریم و موفق‌تر شویم. اگر زمان خود را اندازه بگیرید، شگفت زده می‌شوید که چقدر هر روز زمان را با کارهای بیهوده هدر می‌دهید

تصاویر : نخستین موزه ساعت ایران

چهارده سال پیش موزه تماشاگه زمان در تهران به عنوان نخستین موزه ساعت ایران در محوطه ای به مساحت شش هزار متر مربع و با عمارتی هفتصد متری سازماندهی و آغاز به کار نمود.ساعتهای مکانیکی دیواری، رومیزی،جیبی و مچی که حتی تعدادی از آنها با امضای سازنده به بیننده عرضه شده، از قسمتهای بسیار جذاب این موزه می باشد.بخشهایی از دیوارهای این عمارت با اسناد و مدارکی در خصوص گاه شماری جلالی و قدمت آن در ایران اختصاص یافته است.

چهارده سال پیش موزه تماشاگه زمان در تهران به عنوان نخستین موزه ساعت ایران در محوطه ای به مساحت شش هزار متر مربع و با عمارتی هفتصد متری سازماندهی و آغاز به کار نمود.

در محوطه این موزه آثاری از اولین ابزارهای زمان شمار از ساعت آفتابی گرفته تا ساعتهای شنی،آبی و سوختی جلب توجه می نمایند.
در داخل موزه نیز ساعتهایی که قدمت برخی از آنها نامشخص است و بعضاً بیش ازیک قرن از عمر آنها نمی گذرد در ابعاد مختلف و شکل و شمایلی زیبا رخ نمایی می نمایند.
ساعتهای مکانیکی دیواری، رومیزی،جیبی و مچی که حتی تعدادی از آنها با امضای سازنده به بیننده عرضه شده، از قسمتهای بسیار جذاب این موزه می باشد.
بخشهایی از دیوارهای این عمارت با اسناد و مدارکی در خصوص گاه شماری جلالی و قدمت آن در ایران اختصاص یافته است.
در موزه تماشاگه زمان می توان ابزارهایی که برای سنجش زمان از حدود چهار هزار سال پیش تا کنون در خدمت بشر بوده و سیر تکاملی آنها را مشاهده نمود.این عمارت در تهران، خیابان ولیعصر(عج) ابتدای خیابان سرلشگر فلاحی واقع شده است.

شما می توانيد بهترين خرید اینترنتی و آنلاین را با تخفيف بسيار خوب از ويتابن تهيه نماييد

ساعت های دیواری‌ زیبا و مدرن

امروزه ساعت‌ های دیواری‌ علاوه بر نشان دادن زمان، بخشی از دکوراسیون نیز به شمار می‌روند که از نظر شکل و رنگ، باید با فضای اطراف خود، هماهنگی داشته باشند

ساعت‌دیواری‌هایی با طرح‌های جالب و عجیب

امروزه ساعت‌های دیواری علاوه بر نمایش دادن زمان، بخشی از چیدمان نیز به شمار می‌روند و حتی ساعت‌هایی مخصوص آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق کودک و … طراحی شده‌اند. در ادامه تصاویری از ساعت دیواری‌هایی با طرح‌های جالب و عجیب برای شما قرار داده‌ایم. با ما همراه باشید.

 

مدل‌های متنوع ساعت دیواری اتاق کودک

ساعت دیواری، یکی از ملزومات اتاق کودک است که امروزه در طرح‌های متنوع در بازار موجود است. در انتخاب ساعت دیواری اتاق کودک، هماهنگی آن با فضای اتاق کودک، مورد توجه است. امروز برای شما تصاویر چند نمونه ساعت دیواری اتاق کودک را قرار داده‌ایم. با ما همراه باشید.

 

شما می توانید بهترین خریدها را در فروشگاه اینترنتی ویتابن با تخفیف مناسب خرید نمایید

براری بازدید از فروشگاه ویتابن کلیک کنید

ارسال به سراسر کشور از طريق پست

فروشگاه ویتابن
ارسال دیدگاه