مزیت های استفاده از فروشگاه های اینترنتی

فواید استفاده از فروشگاه های اینترنتی در روزهای کرونایی

این روزها تمایل به خرید اینترنتی و آنلاین بیشتر از هر زمان دیگری است به طوریکه برخی از افراد تمامی مایحتاج خود را از فروشگاه های اینترنتی تهیه می‌کنند. و هر روز شاهد افزایش تعداد فروشگاه های اینترنتی برای محصولات مختلف هستیم. برخی از این فروشگاه های آنلاین همچون فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی  در یک زمینه تخصصی فعالیت می‌کنند و برخی در زمینه‌های مختلف به ارائه محصولات می‌پردازند. اما چه مزایایی باعث شده است که افراد به خرید اینترنتی متمایل شوند؟ آیا خرید اینترنتی کاری مفید است یا در نهایت به ضرر فرد منجر می‌شود؟ ابتدا می‌خواهیم به بررسی برخی از دلایلی که افراد برای ترجیح خرید حضوری نسبت به خرید اینترنتی و آنلاین می‌آورند، بپردازیم.

برخی افراد خرید حضوری را ترجیح می‌دهند زیرا معتقدند در زمان خرید باید جنس را از نزدیک ببینند به طور مثال برای خرید لباس ترجیح می‌دهند که رنگ و جنس آن را از نزدیک دیده و لباس را امتحان کرده و سپس خریداری کنند به همین دلیل تمایلی به خرید اینترنتی ندارند اما اکثر فروشگاه های اینترنتی بزرگ اطلاعات محصول را کامل نوشته و با توجه به این اطلاعات به راحتی می‌توان انتخاب صحیحی داشت. همچنین ویژگی قابل مرجوع بودن بیشتر اجناس در فروشگاه های اینترنتی، به راحتی امکان پروو کردن محصولاتی همچون کفش و لباس در خانه را فراهم کرده‌اند و در صورت اندازه نبودن می‌توانید مرجوع کنید.

کلاهبرداری‌های اینترنتی یکی دیگر از دلایل رد خرید اینترنتی است و متاسفانه بسیار اتفاق می‌افتد اما خرید از فروشگاه های اینترنتی بزرگ که نماد اعتماد دارند و آدرس و تلفن مشخصی دارند، احتمال کلاهبرداری را بسیار پایین آورده‌اند و شما با خیال راحت می‌توانید از آن‌ها خرید کنید.

شما مي توانيد بهترين خرید اینترنتی و آنلاین را با تخفيف بسيار خوب از ويتابن تهيه نماييد

با وجودی‌که خرید از فروشگاه های آنلاین زمان زیادی از مشتری نمی‌گیرد اما ممکن است ارسال آن چندین روز زمان ببرد و این دلیلی است برای افرادی که برای خرید عجله دارند و خرید حضوری را به خرید آنلاین ترجیح می‌دهند.

برخی افراد مسن نیز به دلیل عادت به خرید حضوری و یا آشنا نبودن با تکنولوژی تمایلی به خرید اینترنتی ندارند.

تا به اینجا برخی از دلایل افرادی که خرید حضوری را به خرید آنلاین ترجیح می‌دهند بررسی کردیم. حال زمان صحبت درباره دلایل موافقان خرید اینترنتی است:

یکی از اصلی‌ترین دلایل اقدام به خرید اینترنتی در شهرهای بزرگ را می‌توان ترافیک و شاغل بودن اکثریت مردم دانست. ترافیک علاوه بر زمان زیادی که از افراد می‌گیرد، باعث ناراحتی‌های اعصاب نیز می‌شود. از طرفی این روزها بیشتر خانم‌ها و آقایان شاغل هستند و زمان زیادی برای خرید ندارند. بنابراین خرید از فروشگاه های آنلاین می‌تواند گزینه خوبی برای این افراد باشد تا با آرامش مایحتاج خود را خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرند.

از دیگر دلایل رو آوردن مردم به خرید اینترنتی، تمایل آن‌ها به مقایسه محصولات برندهای مختلف است. عموما فروشگاه های اینترنتی بزرگ تنوع محصول و برند بالایی دارند و شما به راحتی می‌توانید محصول مورد نظر خود را پیدا کنید در صورتی که در مغازه‌ها و فروشگاه‌های حضوری، تنوع محصول محدودتر است.

فواید استفاده از فروشگاه های اینترنتی در روزهای کرونایی

دلیل دیگری که می‌تواند منجر به خرید اینترنتی شود، حذف محدودیت زمانی است. مغازه‌ها، پاساژها و فروشگاه‌های فیزیکی زمان مشخصی برای حضور و خرید دارند و در زمان‌هایی از شبانه روز یا در روزهای خاصی تعطیل بوده و امکان خرید برای مردم فراهم نیست ولی فروشگاه های اینترنتی در 365 روز سال و 24 ساعت روز در دسترس بوده و هر فردی به راحتی و در هر زمان می‌تواند خرید مورد نظر خود را انجام دهد. افرادی همچون مادرانی که فرزند نوزاد دارند، زنان و مردان شاغل، زنان باردار و افرادی با شرایط خاص به خوبی این مزیت خرید اینترنتی را درک می‌کنند.

دلیل سوم برای افزایش تمایل به خرید اینترنتی، حذف محدودیت جغرافیایی است. ممکن است در شهر یا محله شما محصول مورد نظرتان موجود نباشد و شما مجبور باشید برای خرید آن مسافت بسیاری را طی کنید اما با وجود فروشگاه های اینترنتی بزرگ این مشکل نیز حل شده است و افراد به راحتی می‌توانند محصول مورد نظر خود را از هر جایی که بخواهند تهیه کنند و درب منزل خود تحویل گیرند.

تحویل گرفتن خرید درب منزل یکی دیگر از مواردی است که افراد را متمایل به خرید اینترنتی کرده است. شما به راحتی خرید خود را در هر ساعت از شبانه روز انجام می‌دهید و بدون صرف وقت اضافه و هزینه حمل و نقل زیاد، خرید خود را درب منزل تحویل می‌گیرید. بسیاری از افراد به همین دلیل ساده، خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند. همچنین بیشتر فروشگاه های آنلاین بزرگ در صورت نیاز به تعویض محصول، به راحتی از درب منزل شما تحویل گرفته و جنس را مرجوع می‌کنند.

نظرات کاربران از دیگر موارد مورد علاقه افرادی است که خرید اینترنتی انجام می‌دهند. اینکه در زمان خرید محصولی خاص به نظرات افرادی که قبلا از این محصول استفاده کرده‌اند دسترسی داشته باشید، اهمیت بالایی در خرید شما دارد.

شرایط ویژه‌ای همچون شیوع ویروس کرونا بیش از هر زمان علاقه به خرید اینترنتی را افزایش داد. در چنین شرایطی که پروتکل‌های بهداشتی ماندن در خانه و ارتباط کمتر در اجتماع را لازم دانسته‌اند، با خرید اینترنتی می‌توان تمام مایحتاج خود را از یک یا چند فروشگاه اینترنتی تهیه کرده و نگران ابتلا به این بیماری واگیردار نباشید.

فروشگاه های اینترنتی بزرگ معمولا علاوه بر سایت، در شبکه های اجتماعی مختلف همچون توئیتر ، آپارات، اینستاگرام و نیز فعال هستند تا کاربران به راحتی بتوانند با آن‌ها تعامل داشته و از جشنواره‌های مختلف خبردار شوند. همچنین در صورت نیاز برای راهنمایی کاربر در دسترس باشند.

تا به اینجا مقایسه‌ای بین خرید حضوری و خرید اینترنتی انجام دادیم. تصمیم اینکه کدام را انتخاب کنید، با شماست و اینکه با کدام مدل راحت‌تر هستید اما فراموش نکنید که شرایطی همچون شیوع ویروس کرونا که تمام دنیا را تحت تاثیر قرار داد و مردم برای روزهای زیاد مجبور به قرنطینه در خانه شدند، لزوم فروشگاه های اینترنتی و آشنایی با خرید اینترنتی را برای همگان روشن نمود.

شما می توانید بهترین خرید ها را در فروشگاه اینترنتی ویتابن با تخفیف مناسب خرید نمایید

براری بازدید از فروشگاه ویتابن کلیک کنید

ارسال به سراسر کشور از طريق پست

فروشگاه ویتابن
ارسال دیدگاه