مزایای غذای کنسروی در سبد غذایی

مزاياي غذاهای كنسرو شده

شرايط كنونی جامعه به گونه ای است كه اكثر خانواده ها زمان كمتری براي تهيه غذا در منزل دارند ، زندگي ماشينی ، اشتغال پدر و مادر …از جمله دلايل اين مسأله است . امروزه عرضه طيف گسترده ای از غذاهاي آماده و كنسروی اين مشكل خانواده را حل نموده است .

در اين بين غذاهای اصيل و سنتی ايران كه از لحاظ تأمين مواد مورد نياز بدن بسيار مغذی مي باشند ، از جايگاه ويژه ای در سبد غذايی خانوارهای ايرانی برخوردارند . يكی از راه های دسترسی به اين مواد غذايی استفاده از كنسرو اين نوع غذاهاست . در متن ذيل به برخي از مزاياي اين نوع غذاها اشاره شده است:

13 نكته مثبت :

1 ) حفظ حالت طبيعی مواد غذايی : غذاهای بسته بندی شده به دليل اين كه به مدت طولانی در مجاورت هوای آزاد قرار نمي گيرد ، حالت طبيعی خود را حفظ مي كنند .

2) قيمت مناسب : اين نوع غذاها در مقايسه با ساير مواد غذايي از قيمت مناسب تری برخوردارند .

3) نگهداری طولانی و آسان : از بزگ ترين امتيازات غذاهاي كنسروی ، قابليت نگهداری طولانی وآسان آن است .

4) حمل و نقل آسان: اين قبيل غذاها به دليل سهولت حمل و نقل در مسافرت ، محيط كار و … بسيار مناسب هستند .

5) عدم وجود ضايعات: از آنجايی كه غذاهای كنسرو شده را مي توان به اندازه دلخواه تهيه كرد و استفاده نمود ، بنابر اين ضايعاتی را به همراه ندارند .

شما مي توانيد بهترين خرید اینترنتی و آنلاین را با تخفيف بسيار خوب از ويتابن تهيه نماييد

6) سلامت غذا : اگر اين نوع غذاها به صورت صنعتی و تحت نظارت و كنترل های بهداشتی تهيه شده باشند ، از نظر سلامتی مطمئن هستند .

7) در دسترس بودن : شما به انواع غذاها ، ميوه ها ، سبزی ها و… در تمام فصول سال دسترسی خواهيد داشت .

8) تنوع : غذاهای كنسرو شده با تنوع فراوان از هر نوع مرز جغرافيايی و اختلاف زماني و اقليمی عبور كرده و ميتوانند مجموعه ای متنوع از مواد غذايی را در اختيار شما قرار دهند .

9) صرفه جويی در زمان : براي آماده كردن و مصرف اين نوع غذاها به زمان زيادي نياز نيست .

10) درج ارزش تغذيه ای آنها بر روي ليبل : افرادی كه رژيم دارند و يا در طول روز بايد ميزان معينی كالری مصرف كنند به راحتی با استفاد از اين نوع كنسروها مي توانند رژيم غذايی خود را تنظيم نمايند .

11) كنترل مقدار نمك و روغن : استانداردهای ميزان نمك وروغن در اين نوع غذاها رعايت می شود بر طبق اين استانداردها نمك كمتر از 5/1 در صد وروغن كمتر از 4 درصد بايد باشد .

12) حفظ ارزش تغذيه ای : كليه ارزش غذايی در محصولات كنسروی حفظ شده فقط در صورت پخت مواد غذايی ، ويتامينی c كه حساس به حرارت است تا حدودي از بين مي رود كه در طبخ در منزل نيز اين ماده قابل نگهداری نيست ، در رابطه با دناتوره شدن پروتيين ها در اثر حرارت نيز بحث وجود دارد ، زيرا اين مواد در معده نير بر اثر اسيد معده ددناتوره شده ولی ارزش غذايی خودرا از دست نمی دهد پس صرفاً به دليل دناتوره شدن نمی توان نتيجه گرفت كه از ارزش غذايی آنهاكاسته می شود .

13) عدم استفاده ازمواد نگهدارنده در كنسرو : فرايند توليد محصولات كنسرو شده متفاوت از غذاهای آماده ديگر می باشد . اين مواد غذايی پس از دربندی قوطی ها در دستگاهی به نام اتوكلاوقرار می گيرندكه مرحله استريل كردن تجارتی ناميده مي شود . در اين پروسه كليه ميكروارگانيسم هاي بيماری زا و غير بيماری زا از بين مي روند بنابر اين نيازی نيست كه از مواد نگهدارنده در اين محصولات استفاده شود .

بسیاری از افراد غذاهای کنسرو شده را در یخچال و فریزر خود ذخیره می کنند و این کار در مواقعی که وقت آشپزی کردن ندارند، بسیار مفید خواهد بود. این تکنیک یک روش عالی برای جلوگیری از تمام شدن و فاسد شدن مواد غذایی است.

با وجود اینکه داشتن غذای کنسرو شده کار راحتی به نظر می رسد، اما باز کردن قوطی آن بسیار سخت خواهد بود. این قوطی ها اغلب از قلع یا فلز ساخته می شوند، بنابراین شما نمی توانید آن ها را با دست های غیر مسلح باز کنید و به یک دستگاه یا ابزار کارساز نیاز خواهید داشت. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن فناوری های جدید، دیگر هیچگونه نگرانی در رابطه با باز کردن درپوش کنسرو ندارید.

اکنون انواع مختلفی از کنسرو بازکن ها در اختیار شما است که می توانید یکی از آن ها را که نیازهای شما را برطرف می سازند، انتخاب کنید.

شما می توانید بهترین خرید ها را در فروشگاه اینترنتی ویتابن با تخفیف مناسب خرید نمایید

براری بازدید از فروشگاه ویتابن کلیک کنید

ارسال به سراسر کشور از طريق پست

فروشگاه ویتابن
ارسال دیدگاه