فواید نگهداری از حیوانات خانگی

آیا می دانید داشتن حیوانات خانگی چه مزایایی برای اعضای خانواده بر عهده دارد؟ شاید فکر کنید که فواید داشتن حیوانات خانگی تنها برای صاحب آنها است اما این اثرات بر تک تک اعضای خانواده بروز می کند.

فواید حیوانات خانگی سگ بگیرید، وزن کم کنید:

مطالعه یک ساله نشان داد که پیاده روی یک سگ دارای اضافه وزن به حیوانات و صاحبان آن ها کمک کرد وزن کم کنند. محققان دریافتند که سگ ها از روش های مشابه برای یک حریف تمرینی به انسان کمک می کنند، اما با ثبات بیشتر و بدون هیچ تاثیر منفی. ساکنان مسکن دولتی که به مدت ۲۰ دقیقه در هفته سگ های درمانی را به پیاده روی می بردند، بدون تغییر رژیم غذایی خود، به طور متوسط ۱۴.۴ پوند را از دست دادند. مطالعه سوم نشان داد که افراد با یک سگ ۳۰ دقیقه بیشتر از قبل به پیاده روی خود ادامه می دهند.

فواید سلامتی حیوانات خانگی برای بزرگسالان مسن تر:

علاوه بر ایجاد همراهی کردن و همدم بودن، داشتن یک حیوان خانگی می تواند نقش مهمی در پیری سالم از طریق موارد زیر به وجود می آید ایفا می کند:

معنا و شادی را در زندگی بیابید:

در سن و سال شما (پیری) چیزهایی را از دست خواهید داد که قبلا وقت شما را اشغال کرده و هدف زندگی تان را به شما داده اند. ممکن است از شغل خود بازنشسته شوید و یا ممکن است کودکان دور شوند. مراقبت از یک حیوان خانگی می تواند لذت را به همراه داشته باشد و به بالا بردن روحیه، خوش بینی و احساس ارزش به شما کمک کند. انتخاب یک حیوان خانگی از یک پناه گاه، به خصوص یک حیوان خانگی پیر، می تواند به احساس رضایت شما اضافه کند، و بدانید که یک خانه برای یک حیوان خانگی فراهم کرده اید که ممکن است در غیر اینصورت از بین برود و بمیرد.

ازطریق حیوانات با دیگران ارتباط خود را حفظ کنید:

همیشه حفظ یک دایره اجتماعی هنگامی که سنتان بیشتر می شود کار آسانی نیست. بازنشستگی، بیماری، مرگ و نقل مکان می تواند دوستان و اعضای خانواده را از بین ببرد. و ایجاد دوستان جدید می تواند سخت تر شود. حیوانات خانگی، به خصوص سگ ها، راه خوبی برای بزرگسالان مسن تر هستند که باعث جرقه زدن مکالمات و ملاقات با افراد جدید می شوند.

سرزندگی خود را افزایش دهید:

سگ ها و گربه ها، بازیگوشی، خنده و ورزش را بیشتر می کنند که می تواند به افزایش سیستم ایمنی شما کمک کند و انرژی شما را افزایش دهد.

چگونه حیوانات خانگی به افراد بزرگسال مبتلا به بیماری آلزایمر یا زوال عقل کمک می کنند:

به عنوان بخشی از این بیماری، بیماران آلزایمری ممکن است انواع مشکلات رفتاری را از خود نشان دهند، که بسیاری مربوط به ناتوانی در مقابله با استرس هستند.تحقیقات در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس به این نتیجه رسید که بیماران آلزایمری اگر یک سگ یا گربه در خانه داشته باشند، طغیان های اضطراب کمتری دارند و کمتر دچار استرس و اضطراب می شوند.حیوانات خانگی می توانند یک منبع ارتباط غیر کلامی مثبت ایجاد کنند. تعامل بازیگوشانه و تماس ملایم از یک حیوان تربیت شده و آموزش دیده می تواند به تسکین بیماری آلزایمر و کاهش رفتار پرخاشگرانه کمک کند. در بسیاری از موارد رفتار بیمار واکنشی به پاسخ استرس مرقبان است. حیوانات خانگی می توانند به کاهش استرس مراقبان کمک کنند. گربه ها یا حیوانات در قفس ممکن است مناسب تر از سگ ها باشند، که به طور کلی به مراقبت بیشتر نیاز دارند و می توانند به مسئولیت کسی که به دنبال یک بیمار آلزایمری است، اضافه شوند.

فواید سلامتی برای کودکان:

نه تنها کودکانی که با حیوانات خانگی بزرگ می شوند ریسک کمتری نسبت به آلرژی و آسم دارند، بسیاری نیز مسئولیت، شفقت، و همدلی را از داشتن سگ یا گربه نیز می آموزند. برخلاف والدین یا آموزگاران، حیوانات خانگی هرگز انتقادی نیستند و به آن ها دستور نمی دهند. کودکان را همیشه دوست دارند و حضور صرف آن ها در خانه می تواند به ایجاد حس امنیت در کودکان کمک کند. داشتن یک حیوان خانگی در حال حاضر می تواند به راحتی اضطراب جدایی را در کودکان هنگامی که مادر و پدر در اطراف کودکان نیستند، تسکین دهد. داشتن عشق و همراهی یک حیوان خانگی می تواند باعث شود که کودک احساس مهمی داشته باشد و به آن ها کمک کند تا تصویری مثبت از خود ایجاد کنند. کودکانی که از نظر احساسی به حیوانات خانگی خود می چسبند، بهتر می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. مطالعات نشان داده اند که حیوانات خانگی می توانند به کودکان بیش از اندازه یا بیش از حد خشن کمک کنند. البته، هم حیوان و هم کودک باید آموزش ببینند که به طور مناسب با هم رفتار کنند. کودکان و بزرگسالان هم می توانند از بازی کردن با حیوانات خانگی بهره مند شوند، که می تواند منبعی از آرامش و نیز منبعی از تحریک برای مغز و بدن را فراهم کند. بازی کردن با یک حیوان خانگی می تواند حتی یک درگاه برای یادگیری کودک باشد. حیوان خانگی می تواند تخیل و کنجکاوی کودک را تحریک کند. برای مثال پاداش آموزش یک سگ برای انجام یک حقه جدید می تواند به کودکان اهمیت پشتکار را بیاموزد. مراقبت از یک دوست پشمالو نیز می تواند مزایای دیگری را به کودک ارائه دهد از جمله آن شادی بیکران است.

 

البته شمایی که علاقه مند به نگهداری از حیوانات خانگی هستین باید با نحوه نگهداریشان نیز آشنایی پیدا کنید مثلا یکی باید خوراک مناسب را برایشان تهیه کنید و دوم این که باید به نظافت حیوانات خانگیتون رسیدگی کنین مثلا در وقت های مناسب به حموم ببریدشون و این رو هم باید بدونین که حیوانات خانگی شامپوی مخصوص خودشون رو دارن و شما نمیتونین با شامپویی که خودتون باهاش حموم میکنین برا حیوون خانگیتون (سگ ، گربه)استفاده کنین برا همین شما میتونین از فروشگاه اینترنتی ویتابن شامپو حیوانات lively pets رو تهیه کنین.

برای بازدید از فروشگاه ویتابن کلیک کنید

 

حیوانات دوست باشیم و حیوانات دوستی را رواج دهیم!

کاربر فروش و بازرگانی
ارسال دیدگاه