سنگ پا برقی یا سنگ پای سنتی؟

این دستگاه جایگزینی برای سنگ پا سنتی میباشد؛ شامل یک غلتک است که با حرکت چرخشی خود، کار لایه برداری پوست را انجام خواهد داد. این دستگاه سری های مختلفی دارد که هر کدام میزان زبری متفاوتی دارند البته بعد از چندین بار استفاده از این وسیله، غلتک آن ساییده شده و برای کارایی بهتر نیاز خواهید داشت تا آن را عوض کنید. با فشار دادن دکمه هایی که در طرفین سنگ پا برقی وجود دارند، سری جدا می شود و می توانید آن را با نوع دیگر عوض کنید.

 

 

سنگ پای ویتابن
سنگ پای برقی دو سر محصول فروشگاه ویتابن

برخلاف نوع قدیمی راحتی بیشتری در حال  کار فراهم می کند و نیازی به وارد آوردن هیچ فشاری بر روی پا ندارند. ظاهر سنگ پا برقی به شکلی طراحی شده است که به راحتی در دست جا گرفته و از آن لیز نمی خورد

 قابلیت های سنگ پا برقی
 قابلیت تنظیم سرعت

این قابلیت کمک می کند تا مواقعی که زبری و پوسته های کف پا به میزان زیادی است، بدون هیچ فشاری به راحتی و با سرعت بالا آن ها را از بین ببرید.

 حمل آسان

وزن مناسب و جاگیر نبودن سنگ پا برقی این امکان را فراهم می کند تا هنگامی که در سفر هستید نیز از آن استفاده کنید. البته می توانید انواع شارژی آن ها را انتخاب کنید تا نیازی به پیدا کردن پریز برق و شارژ کردن نداشته باشید.

 نشانگر باتری

برخی از انواع سنگ پا برقی از این قابلیت برخوردار هستند که در صورت تمام شدن شارژ دستگاه، چراغ آن روشن شده و نیاز به شارژ شدن مجدد آن را اعلام می کند.

 سری جدا کننده

این وسیله برقی در دو نوع ضد آب و غیر قابل شستشو با آب وجود دارد؛ در نوع اول می توانید بدون نگرانی از آسیب زدن به موتور دستگاه، آن را با آب شستشو دهید و تمیز کنید. مدل های دوم دارای سری جدا کننده هستند؛ این سری به راحتی جدا شده و با آب نیز قابل شستشو است. بدنه سنگ پا برقی را نیز می توان با دستمال پاک کرد

فواید سنگ پا برقی
تا اینجا با کاربرد سنگ پا و قابلیت های آن آشنا شدید حالا ببینیم مزایای سنگ پا برقی چیست؟

کارایی بالا : سنگ پا برقی با طراحی خاص و سرعت بالایی که دارد به راحتی تمام بافت و سلول های مرده پوست را از بین می برد. فقط یک بار از این وسیله استفاده کنید تا نتیجه شگفت انگیز آن را ببینید.

به صرفه بودن : این وسیله سرمایه گذاری کوچکی است و این امکان را فراهم می کند که نیازی به مراجعه به مراکز آرایشی نداشته باشید و هم از روش و ابزارهای به درد نخور خلاص شوید.

ایمنی : ممکن است در حین کار با سنگ پا برقی به دلیل زبری سری آن یا برداشتن پوسته های مرده پا، کمی احساس درد یا سوزش داشته باشید. اما طراحی این وسیله به شکلی است که بدون صدمه زدن به پوست یا ایجاد هر گونه خراشی می توانید از آن استفاده کنید.

احتمال آسیب به پوست به حداقل می‌رسد
در حین از بین بردن پینه‌ها ممکن است به دلیل اصطکاک و فشار بیش از اندازه، به پوست پاهایتان آسیب وارد کنید. در مرحله اول این فشار بیش از اندازه ممکن است باعث زخم بر روی پوستتان شود؛ در حین اصطکاک قسمتی از پوست برداشته شده و زخم شود. اما دستگاه‌های برقی این کار را با ملایمت انجام می‌دهند و نیازی نیست شما فشاری را وارد کنید. در واقع سنگ پا برقی با حرکت نرم و ملایم خود تنها پوست نازکی از پاهایتان را لایه برداری می‌کند و این کار را با دقت انجام خواهد داد.

با استفاده از دستگاه سنگ پا برقی هزینه‌ها شما کاهش می‌باید
شما در ابتدا مقداری هزینه برای خرید این دستگاه پرداخت می‌کنید؛ اما با استفاده مکرر از آن، پوست پاهایتان سالم‌تر شده و نیاز به درمان‌های زیبایی و پزشکی نخواهید داشت. این دستگاه‌ها با توجه به مزایایی که به شما می‌بخشند قیمت ارزانی دارند.

دستگاه سنگ پا برقی را می‌توانید چندین بار استفاده کنید
بعد از استفاده از دستگاه سنگ پا برقی کافی است آن را تمیز کرده و در جعبه خود نگه دارید تا نوبت درمان بعدی فرا برسد. البته باید دقت کنید که فرایند تمیز کردن دستگاه با دقت انجام شود؛ زیرا در صورت کثیف بودن به مرور میکروب‌هایی در آن لانه کرده و در حین لایه برداری از پوستتان باعث بیماری‌های پوستی خواهند شد. قابلیت استفاده مجدد از این دستگاه یکی از فواید خوب و کاربردی آن به حساب می‌آید؛ شما یک بار هزینه‌ای پرداخت می‌کنید و همیشه می‌توانید از این دستگاه بهره‌مند شوید.

از دستگاه سنگ پا می‌توانید برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده کنید
مشکل اساسی که برای برخی از دستگاه‌های سنگ پا وجود دارد؛ این است که تنها برای قسمت خاصی از پا طراحی شده‌اند؛ اما در بیشتر دستگاه‌های الکتریکی، شما می‌توانید از آن برای بخش‌های مختلف بدنتان استفاده نمایید. این دستگاه با طراحی اصولی خود برای استفاده در قسمت‌های مختلف بدن ایمن است؛ البته قبل از اینکه آن را برای قسمت‌های دیگر بدن استفاده کنید؛ دفترچه راهنما را مطالعه نمایید و نحوه استفاده از آن را بخوانید؛ زیرا این کارایی در دستگاه‌های مختلف متفاوت است

دستگاهی بخرید که بتوانید به آسانی از آن استفاده کنید:

همه این دستگاه‌ها می‌توانند به سرعت پینه‌ها و پوست سخت پاهایتان را از بین ببرند؛ اما بهتر است دستگاهی بخرید که طراحی ظاهری بهتر و ارگونومیک داشته و استفاده از آن آسان‌تر باشد.

دستگاه سنگ پا متناسب با نیازتان باشد:

قبل از خرید با فروشنده حرف بزنید و مشکلات خود را با او در میان بگذارید تا یک دستگاه سنگ پا برقی مناسب با نیازتان را به شما معرفی کند.

عملکرد دستگاه سنگ پا برقی را در نظر بگیرید:

مانند خرید هر دستگاهی باید به دنبال خرید یک دستگاه سنگ پا با کارایی بالا باشید تا بتواند در مدت زمان کم  پینه‌ها را از بین ببرد. دستگاه شما باید کیفیت خوب داشته باشد و در هر بار استفاده به بهترین نتایج دست پیدا کند

انعطاف‌پذیری خوبی داشته باشد:
وقتی صحبت از انعطاف پذیری دستگاه سنگ پا برقی می‌شود؛ باید مدلی را بخرید که دارای ویژگی‌های بیشتری باشد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به سرعت‌های مختلف دستگاه، قابل شارژ بودن یا سیمی بودن، چراغ‌ها، طرح‌های مختلف سری برای قسمت‌های مختلف بدن و … اشاره کرد.

به قیمت آن توجه کنید:
در هنگام خرید هر دستگاهی قیمت اهمیت دارد. گران‌ترین دستگاه سنگ پا به معنای با کیفیت‌ترین آن‌ها نیستند. بنابراین بهتر است قبل از خرید عوامل مختلف را در نظر گرفته و با تحقیق و جست و جو یک مدل مناسب با بودجه‌تان بخرید.

به عمر دستگاه توجه کنید:
عمر و کارایی این دستگاه‌ها بسیار اهمیت دارد و باعث می‌شود شما سالیان سال از آن استفاده کنید. در این راستا می‌توانید به وب سایت‌های مربوطه رفته و به نظرات مشتریان در مورد این دستگاه‌ها توجه کنید؛ تبلیغات شفاهی بهترین راه برای پیدا کردن یک دستگاه سنگ پا برقی مناسب است

طراحی خوبی داشته باشد:

طراحی دستگاه سنگ پا برقی نیز حائز اهمیت است؛ با طراحی مناسب این دستگاه، شما می‌توانید در قسمت‌ها مختلف پاهایتان به راحتی از آن استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید در محیط‌های کم نور از آن بهره ببرید؛ به طور مثال در خوابگاه دانشجویی هستید بهتر است نمونه‌هایی را بخرید که دارای چراغ LED هستند. برخی مدل‌های سنگ پا برقی دارای سری‌های قابل تعویض است که بسته به قسمت مورد استفاده و شدت آسیب می‌توانید از این سری‌ها استفاده کنید.

هیچ تلاشی نیاز نیست
در سنگ پاهای سنتی شما باید سنگ پا را در مجاورت با پوست پا قرار داده و در زاویه‌های مختلف بر روی سطح پاهایتان بکشید تا پینه‌ها و خشکی‌های پوست از بین رفته و پوستتان لایه برداری شود؛ اما در سنگ پا برقی نیاز به هیچ گونه تلاشی نیست؛ تنها کافی است دستگاه را روشن کرده و آن را روی سطح پوست قرار دهید؛ دستگاه مابقی کار را به صورت اتوماتیک و با کارایی بالاتری انجام می‌دهد.

کارایی دستگاه بیشتر است
این دستگاه برقی قادر است به آسانی و در مدت زمان کم پینه پا را از بین برده و پوست نرم و تازه‌ای به شما ببخشد؛ کارایی این دستگاه با توجه به برقی بودن آن نسبت به دستگاه‌های سنتی بسیار بالاتر است و شما با استفاده از آن می‌توانید به این نتایج برسید و تفاوت‌ها را احساس کنید. ابزارهای سنتی ممکن است پینه پا را از بین ببرند؛ اما در نهایت پاهایتان را خشک‌تر و حساس‌تر می‌کنند؛ اما این دستگاه با از بین بردن پینه پا، پوست نرم و شفاف‌تری به شما می‌بخشد.

احتمال آسیب به پوست به حداقل می‌رسد
در حین از بین بردن پینه‌ها ممکن است به دلیل اصطکاک و فشار بیش از اندازه، به پوست پاهایتان آسیب وارد کنید. در مرحله اول این فشار بیش از اندازه ممکن است باعث زخم بر روی پوستتان شود؛ در حین اصطکاک قسمتی از پوست برداشته شده و زخم شود. اما دستگاه‌های برقی این کار را با ملایمت انجام می‌دهند و نیازی نیست شما فشاری را وارد کنید. در واقع سنگ پا برقی با حرکت نرم و ملایم خود تنها پوست نازکی از پاهایتان را لایه برداری می‌کند و این کار را با دقت انجام خواهد داد.

با استفاده از دستگاه سنگ پا برقی هزینه‌ها شما کاهش می‌باید
شما در ابتدا مقداری هزینه برای خرید این دستگاه پرداخت می‌کنید؛ اما با استفاده زیاد از آن، پوست پاهایتان سالم‌تر شده و نیاز به درمان‌های زیبایی و پزشکی نخواهید داشت. این دستگاه‌ها با توجه به مزایایی که به شما می‌بخشند قیمت ارزانی دارند.

یک سنگ پا برقی به سرعت می‌تواند پینه‌ پا را از بین ببرد
اگر قصد دارید با استفاده از سنگ پاهای سنتی پینه‌ پا را از بین برده و پوستتان را لایه‌برداری کنید؛ باید در هر نوبت وقت زیادی را صرف کنید. اما سنگ پای برقی قادر است این کار را به سرعت برای شما انجام دهد؛ به‌طور کلی ماشین‌ها اختراع شده‌اند تا بتوانند کارهای دستی را با سرعت و کارایی بیشتری انجام دهند و سنگ پا برقی نیز در این راستا کاربردی‌تر است و در وقتتان صرفه‌جویی می‌کند.

دستگاه سنگ پا برقی نسبت به نمونه‌های سنتی وزن کمتری دارد
سبک بودن سنگ پای برقی باعث می‌شود شما در مدت زمان مشخص به راحتی از آن استفاده کرده و خسته نشوید. اما سنگ پاهای سنتی وزن بیشتری دارند و با توجه به ساختار آن‌ها ممکن است به‌خوبی در دست جای نگیرند. علاوه بر این شما می‌توانید این دستگاه را با خود حمل کرده و در مسافرت‌ها نیز استفاده کنید.

 جمع و جورتر بودن 
سنگ پای برقی به قدری کوچک است که شما می‌توانید آن را در جیب خود جای دهید و با خود حمل کنید؛ در این صورت در تعطیلات نیز می‌توانید از این وسیله استفاده کرده و پاهای سالم‌تری داشته باشید.

تفاوت سنگ پای برقی و دستی
اگر قصد دارید با استفاده از سنگ‌پاهای سنتی پینه‌ پا را از بین برده و پوستتان را لایه‌برداری کنید؛ باید در هر نوبت وقت زیادی را صرف کنید؛ اما سنگ پای برقی قادر است این کار را به‌سرعت برای شما انجام دهد؛ به‌طورکلی ماشین‌ها اختراع‌شده‌اند تا بتوانند کارهای دستی را با سرعت و کارایی بیشتری انجام دهند و سنگ پا برقی نیز در این راستا کاربردی‌تر است و در وقتتان صرفه‌جویی می‌کند.

سبک بودن سنگ پای برقی باعث می‌شود شما در مدت‌زمان مشخص به‌راحتی از آن استفاده کرده و خسته نشوید؛ اما سنگ‌پاهای سنتی وزن بیشتری دارند و با توجه به ساختار آن‌ها ممکن است به‌خوبی در دست جای نگیرند. علاوه بر این شما می‌توانید این دستگاه را با خود حمل کرده و در مسافرت‌ها نیز استفاده کنید.

در حین از بین بردن پینه‌ها ممکن است به دلیل اصطکاک و فشار بیش‌ازاندازه، به پوست پاهایتان آسیب وارد کنید. در مرحله اول این فشار بیش‌ازاندازه ممکن است باعث زخم بر روی پوستتان شود؛ در حین اصطکاک قسمتی از پوست برداشته‌شده و زخم شود؛ اما دستگاه‌های برقی این کار را با ملایمت انجام می‌دهند و نیازی نیست شما فشاری را وارد کنید. درواقع سنگ پا برقی با حرکت نرم و ملایم خود تنها پوست نازکی از پاهایتان را لایه‌برداری می‌کند و این کار را با دقت انجام خواهد داد.

کارایی و سهولت استفاده از سنگ پای برقی
کارایی و سهولت استفاده از سنگ پای برقی هم در خرید بسیار با اهمیت است. باید به سراغ مواردی بروید که به شما امکان استفاده از این وسیله را در هر جایی و هر زمانی می‌دهند. پس اگر سنگ پای برقی که می‌خرید، امکان قرار دادن باتری داشته باشد، به راحتی می‌توانید از آن در هر مکان و زمانی استفاده کنید.

البته فراموش نکنید که وسایل برقی از جمله سنگ پا معمولا در حالتی که به پریز برق متصل می‌شوند، قوی‌تر از زمانی عمل می‌کنند که با باتری کار خواهند کرد. وزن دستگاه هم با افزایش کارایی آن رابطه مستقیم دارد. هر چقدر که وزن وسیله کم‌تر و سبک‌تر باشد، کار کردن با آن راحت‌تر خواهد بود.

سنگ پاهای برقی در شکل‌های گوناگونی طراحی و ساخته می‌شوند، بعضی از انواع آنها در قسمت سری غلتان باز هستند و برخی دیگر دارای محفظه‌ای به دور آن هستند. در حالت نخست که سری غلتان باز است و پوششی دور آن وجود ندارد، در هر بار استفاده با کمی کثیف‌کاری رو به رو خواهید بود و باید حتما زیر پای‌تان چیزی بگذارید تا پوسته‌های پا در خانه نریزد. نوع دوم که قسمت سری آنها داخل محفظه است برای کثیف نشدن اطراف بهتر هستند اما امکان اینکه زودتر مسدود شوند و پوسته‌های پایی که داخل‌شان جمع می‌شود عملکرد دستگاه را زیر سؤال ببرد هم وجود دارد.

آیا دستگاه دارای قابلیت ضد آبی است؟
بعضی از انواع سنگ پاهای برقی، ضدآب هستند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در حمام به وضعیت پاهای‌تان رسیدگی کنید یا هنگام پاک‌سازی پوست پا، آن را در آب قرار بدهید باید به خرید دستگاهی ضدآب فکر کنید. به یاد داشته باشید که دستگاه سنگ پای برقی معمولا زمانی بهتر کار می‌کند که پوست پای‌تان خشک باشد.

آیا دستگاه برای پاهای به شدت پینه‌ بسته مناسب است؟
اگر وضعیت پینه پاهای‌تان به شدت نامطلوب است و پای‌تان مانند خشک و پوسته‌پوسته است باید به قدرت موتور سنگ پا در هنگام خرید توجه زیادی کنید. بررسی کنید که توان دستگاه در از بین بردن لایه‌های مرده و پینه‌های پوستی به چه اندازه است.

اگر بتوانید دستگاهی بخرید که قابلیت تنظیم موتور آن در دور سرعت‌های متفاوت است، خرید بهتری خواهید داشت. یادتان نرود که سنگ پای برقی فقط برای زدودن لایه‌های سطحی پوست پا استفاده می‌شود و مشکلات دیگری مانند تَرَک پا را رفع نخواهد کرد. پس از آن انتظار بیش از حد و نابه‌جا نداشته باشید

به مدت زمان لازم برای شارژ کامل دستگاه هم توجه کنید. باید ببینید که چقدر طول می‌کشد تا دستگاه شارژ شود و برای پاک‌سازی پوست هر دو پا تا چه مدتی می‌توان روی آن حساب کرد. معمولا سنگ پاهای برقی برای شارژ شدن به چند ساعت احتیاج دارند. اما لازم است، بدانید که وسیله تا چه زمانی شارژ دستگاه را نگه می‌دارد.

قبل از خرید سنگ پای برقی توجه کنید که:
اگر وضعیت پینه پاهای‌تان به‌شدت نامطلوب است و پایتان خشک و پوسته‌پوسته است باید به قدرت موتور سنگ پا در هنگام خرید توجه زیادی کنید. بررسی کنید که توان دستگاه در از بین بردن لایه‌های مرده و پینه‌های پوستی به چه اندازه است.

اگر بتوانید دستگاهی بخرید که قابلیت تنظیم موتور آن در دور سرعت‌های متفاوت است، خرید بهتری خواهید داشت. یادتان نرود که سنگ پای برقی فقط برای زدودن لایه‌های سطحی پوست پا استفاده می‌شود و مشکلات دیگری مانند تَرَک پا را رفع نخواهد کرد. پس‌ازآن انتظار بیش‌ازحد و نا به‌جا نداشته باشید.

 

مهدی زراعت گر
ارسال دیدگاه