راهکارهای رفع تشنگی در ماه رمضان

مواد غذایی که تشنگی شما را از بین می‌برند

خوردن سحری قطعاً لازم است اما افطار باید سبک خورده شود. وی داشتن خواب کافی در زمان روزه‌داری را مهم عنوان کرد و گفت:‌ در فصل تابستان کمترین میزان هضم را داریم و به نوعی روند هضم در معده ضعیف است به همین جهت تأکید می‌شود که زمان افطار روی هم خوری اتفاق نیفتد. چرا که روند هضم غذا سخت می‌شود.

در خصوص چگونگی باز کردن افطار :‌ توصیه در طب سنتی همواره این بوده که حتماً‌ با یک استکان آب گرم و یک خرما افطار را باز کنیم. چرا که حرارت معده به دلیل گرسنگی زیاد بالا رفته و این عمل حرارت را شکسته و ولع خوردن را کاهش می‌دهد.

مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان هنگام افطار از آب سرد و شربت‌های سرد استفاده نشود،‌گفت: اگر روزه‌دار برای افطار خواست شله‌زرد، فرنی یا شیر و برنج استفاده کند حتماً همراه با کمی دارچین باشد تا هضم آن راحت شود.

وی در خصوص راهکارهای رفع تشنگی گفت: در فاصله افطار تا سحر فرصت داریم از میوه‌ها و نوشیدنی‌ها استفاده کنیم تا آب بدن تأمین شود. همچنین در هنگام سحر از خوردن غذاهای سرخ شده یا پر چرب پرهیز کنیم.

برای اینکه در طول روز تشنگی آزارتان ندهد هنگام سحر سبزی خام نخورید و از مصرف میوه‌های گرمسیری مثل موز و انبه پرهیز کنید و به جای آن فالوده خیار با سنکنجبین استفاده کنید تا آب بدن را در طول روز تأمین کند، اگر کسی عطش زیادی داشت هنگام سحر از عرق کاسنی به همراه یک قاشق چایخوری تخم خرفه استفاده کند که در این صورت قطعاً‌ تشنه نمی‌شود.

شما مي توانيد بهترين کلمن همزن دار  را با تخفيف بسيار خوب از ويتابن تهيه نماييد

مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت در پایان گفت:‌ خوابیدن بعد از سحر به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود بهتر است استراحت زمانی باشد که غذا به طور کامل از معده عبور کرده باشد.

برخی از میوه‌ها و سبزیجات که می‌توانند در وعده غذایی سحر استفاده شود به جلوگیری از تشنه شدن منجر شد و روزه داری را برای شما راحت می‌کند؛ در اینجا به معرفی برخی از میوه‌ و سبزی‌هایی که مانع تشنه شدن شما در طول روز می‌شوند، می‌پردازیم.

خیار

این میوه بیشترین میزان آب را در خود جای داده و ۹۵ درصد آن از آب تشکیل شده، همچنین به دلیل دارا بودن ویتامین E بسیار مناسب است و می‌تواند جایگزین آب در طول روز شود.

کرفس

این سبزی میزانی قابل توجه از آب را در خود جای داده و سرشار از ویتامین‌های A، C و K است؛ شما می‌توانید کرفس را به‌صورت خام در سالاد یا انواع ساندویچ ها مصرف کنید.

تربچه

همه ما همراه با غذای خود از سبزی‌ها استفاده می‌کنیم؛ البته تربچه که در سبزی خوردن وجود دارد برای رفع تشنگی و جایگزین شدن آب بسیار مناسب است، شما می‌توانید علاوه بر سبزی خوردن تربچه را در سالاد هم به کار ببرید.

گوجه

گوجه در بیشتر سالادها و انواع غذا‌ها جا می‌گیرد؛ باید بدانیم این میوه میزان بسیار زیادی آب دارد و ۹۴ درصد آن را آب تشکیل داده است و در طول روز مانع از تشنته شدن شما می‌شود.

اسفناج

این سبزی خوشنرگ و خوش بو ۹۲ درصد آب درون خود دارد و همچنین در کنار آن منبع کاملی برای تامین انواع ویتامین‌هاست؛ شما می‌توانید از اسفناج ویتامین B و آنتی اکسیدان دریافت کنید و نگران سرطان نباشید.

میوه‌های خوشرنگ

همه ما می‌دانیم که میوه‌ها از آب بسیاری تشکیل شده‌اند میوه‌هایی مانند هندوانه، طالبی، گریپ فروت، پرتغال، توت فرنگی و بسیاری میوه‌های دیگر می‌توانند درصد قابل توجهی از تشنگی را در طول روز برطرف کنند.
وي خاطرنشان کرد: نگه داشتن گل‌ها در اتاق خواب بنا به توصيه دانشمندان موجب ايجاد احساس سرزندگي و حتي موجب ديدن خواب هاي خوب مي شود.

شما می توانید بهترین کلمن را در فروشگاه اینترنتی ویتابن با تخفیف مناسب خرید نمایید

براری بازدید از فروشگاه ویتابن کلیک کنید

ارسال به سراسر کشور از طريق پست

 

 

فروشگاه ویتابن
ارسال دیدگاه